Pieninský národný park patrí medzi najviac navštevované regióny v rámci Slovenska a vo svojom blízkom a širšom okolí poskytuje širokú paletu možností na trávenie aktívnej dovolenky, rekreácie, poznania a rôznych atrakcií.

 • Prečo práve Pieninský národný park a Zamagurie?

  Pieninský národný park patrí medzi najviac navštevované regióny v rámci Slovenska a vo svojom blízkom a širšom okolí poskytuje širokú paletu možností na trávenie aktívnej dovolenky, rekreácie, poznania a rôznych atrakcií.
  Žiadny návštevník Pienin a blízkeho okolia by nemal obísť týchto 5 TOP atrakcií.

  1. Najväčšia atrakcia – splav na tradičných drevených pltiach kaňonom rieky Dunajec, z centrálneho nástupiska na plte, ležiaceho priamo v areáli Penziónu Pltník. Pre športovejšie typy existuje možnosť splaviť Dunajec na raftoch, kajakoch alebo na kanoe s možnosťou návratu na bicykloch. Požičovňa športových potrieb je v areáli Penziónu Pltník.
  2. Najnovšia atrakcia, ktorá nemá na území Slovenskej republiky obdobu je chodník v korunách stromov na hranici medzi TANAP-om a PIENAP-om. Úžasné pohľady a scenérie na Vysoké Tatry, Tri Koruny a celý podtatranský región sú neopakovateľné. Tento výlet si môžete spojiť s prehliadkou Belianskej jaskyne.
  3. Výstup na dominantu Pienin vrch Tri Koruny. Pre náročnejších turistov doporučujeme absolvovať trasu Sokolica – Tri Koruny. Pohľad z vrcholov Pienin na horizonte sa týčiace Vysoké Tatry, potom na celé Zamagurie a nakoniec priamo dole pod nohy, kde je vidieť samotný kaňon a rieku Dunajec - je proste nezabudnuteľný zážitok.
  4. Vyhliadkovú plavbu po Czorsztynskom jazere a návštevu zámku Dunajec - doporučujeme spojiť s návštevou parku miniatúr a parku zábav. Pre množstvo atrakcií je ideálna pre rodiny s deťmi.
  5. Múzeum priamo v objekte kartuziánskych a kamaldulských mníchov v Červenom Kláštore. Nachádza sa pri vstupe do kaňonu na sútoku Dunajca a riečky Lipničanky.

  Okrem týchto TOP 5 atrakcií existuje v bezprostrednom okolí goralských dreveníc (cca 40 km) rad ďalších turistami veľmi obľúbených atrakcií.
  Nájdete tu:

  1. 7 Termal a Aqua parkov na slovenskej, ale aj na poľskej strane v okruhu 30 km.
  2. Nowy Targ – 23 km, známy svojim historickým centrom, ale najmä presnulými trhmi (každý štvrtok a sobota), na ktoré chodia jednotlivci, rodiny, ale aj organizované autobusy nezriedka z niekoľko 100 km vzdialenosti.
  3. Tradičné a historické tatranské mesto Zakopane – 42 km, ktoré nemôže obísť žiadny návštevník Vysokých Tatier. Bezprostredné okolie, absolútna blízkosť vysokých a mohutných hôr a rozmanitosť všetkých služieb a atrakcií priamo v pešej zóne – Krupovky, to sú skutočnosti pre, ktoré ho ročne navštívi viac 3 milióny turistov.
  4. Ľubovniansky hrad a skanzen – 25 km. Najstaršiu časť hradu tvorí hlavná veža a gotický palác. Pod hradom Ľubovňa sa nachádza Ľubovniansky skanzen s ukážkami ľudovej architektúry Spiša a Šariša.
  5. Kaštieľ Strážky – 30 km. Jadrom historického osídlenia Strážok bol kaštieľ, kostol sv. Anny a zvonica, ktoré dnes ako celok tvoria národnú kultúrnu pamiatku a patria medzi významné architektonické skvosty Spiša.
  6. Kráľovské mesto Kežmarok – 40 km. Vyše sedem storočí existencie mesta sa odrazilo aj v jeho architektúre, ktorá obsahuje každý stavebný sloh – románsky, gotický, renesančný a barokový. Kežmarok je jednou z významných mestských pamiatkových rezervácii Slovenska.
  7. Levoča – 70 km. Levoča patrí svojimi historickými stavebnými pamiatkami k najvyznanejším mestám na Slovensku. Pred radnicou sa nachádza preslávená klietka hanby z roku 1600. Chrám sv. Jakuba – národná kultúrna pamiatka a druhý najvyšší kostol na Slovensku. Nachádza sa v ňom oltár pochádzajúci z dielne Majstra Pavla z Levoče.
  8. Nestville Park – 20 km. Múzeum tradičných remesiel a liehovarníctva

  Množstvo peších a aj cyklo turistických trás pre náročným i menej zdatných turistov.

 • Prečo práve Chalúpky v Pieninách?

  1. Všetky drevenice majú vynikajúcu polohu priamo na brehu hraničnej rieky Dunajec s výhľadom na Vysoké Tatry a dominantu Pienin – vrch Tri Koruny.
  2. Každá drevenica je kompletne vybavená a vkusne zariadená. Na prízemí je spoločenská miestnosť, kuchyňa, dvojlôžková izba a sociálne zariadenie (wc + sprcha + umývadlo) . V podkroví sú dve trojlôžkové izby a sociálne zariadenie (wc + sprcha). Celková kapacita drevenice je osem lôžok. Súčasťou každej drevenice je bezplatné parkovisko a prístrešok s možnosťou grilovania. Dostupnosť k dreveniciam je veľmi dobrá.
  3. Mimoriadna výhoda je to, že kto nechce byť rušený môže oddychovať v drevenici , avšak v areáli Penziónu Pltník nájdete aj všetko potrebné k tráveniu aktívnej dovolenky. Je tu centrálne nástupisko na plte, požičovňa športových potrieb (rafty, bicykle, kanoe, kajaky), multifunkčné športové ihrisko s umelým povrchom a večerným osvetlením, detské ihrisko. Priamo v Penzióne Pltník je aj pre klientov z dreveníc k dispozícii wellness s hydromasážnou vaňou, fínskou saunou, parným boxom a masážami.
  4. Ďalšou veľkou výhodou je skutočnosť, že je možne využívať všetky reštauračné objekty v Penzióne Pltník. Nájdete tu reštauráciu s krbom a minibarom, zimnú záhradu, kolibu na brehu Dunajca a rýchle občerstvenie. Návštevníci dreveníc majú k dispozícii raňajky, obed aj večere v po domácky ladenej kuchyni. Môžete si pochutnať aj na dobrej zmrzline či kúpiť si nejaký suvenír.
  5. FREE WIFI
  6. Poradenská činnosť –poskytujeme kompletné informačné služby o okolí.
  7. Pre návštevníkov dreveníc poskytujeme rôzne zľavy pri poskytovaní ostatných služieb.
  8. Sú ideálne nielen pre individuálnych turistov, ale aj pre rodiny s deťmi, záujmové skupinky, proste pre všetkých, ktorí si chcú aktívne oddýchnuť.
 • Prečo absolvovať splav na tradičných drevených pltiach kaňonom rieky Dunajec?

  Najväčšou atrakciou v celom regióne je splav po rieke Dunajec na tradičných drevených pltiach cez najväčší prírodný kaňon v strednej Európe. V areáli Penziónu Pltník sa nachádza centrálne nástupisko na plte určené tiež ako nástupisko pre športové rafty, kanoe, kajaky. Splav je dlhý cca 10 km a trvá približne 1,30 hod. a končí na Slovensko – Poľskej hranici pri obci Lesnica. Späť sa môžete dostať štyrmi spôsobmi ( autobus – 0,5 hod., náučným turistickým chodníkom na bicykli – 0,45 hod., alebo na pešo 2 hod., vrcholovka Pienin cez Sokolicu a Tri Koruny cca 6 hod.). Pri návrate naspäť je možné absolvovať návštevu múzea kartuziánskych a kamaldulských mníchov v Červenom Kláštore.

Vhodné pre rodiny s deťmi, menšie skupiny i individuálnych klientov


s výhľadom na Tri Koruny aj Vysoké Tatry