PONUKA 2022

JPGPozrite si ponuku 2022

ponuka

BONUS PRE CYKLISTOV - NOVINKA

Najnovšia, veľmi vyhľadávaná cyklistická atrakcia v Pieninách ponúka nevšedný adrenalínový zážitok aj pre náročných cyklistov.

Pozrieť

Turistika šport

Okrem všetkých Top atrakcií, ktoré sú opísané na úvodnej stránke v časti „Prečo práve Pieninský národný park a Zamagurie“ môžu individuálny turisti, rodiny s deťmi či organizované skupiny tráviť voľný čas najrozmanitejším spôsobom. Od oddychu pri kávičke, pivečku alebo ochutnávania rôznych gastronomických špecialít priamo na brehu rieky Dunajec až po aktívny oddych. Návštevníci dreveníc môžu využiť radu peších turistických aj cykloturistických trás, chodníkov v prekrásnej prírode Pieninského národného parku, ktoré svojou dĺžkou a obtiažnosťou môžu využívať podľa svojej fyzickej dispozície. To isté platí pre cykloturistiku, ktorá množstvom, rozmanitosťou a rôznorodou náročnosťou uspokojí každého cykloturistu. Bezprostredná blízkosť rieky Dunajec dovoľuje absolvovať aj vodné športy ( kanoe, rafty, kajaky...) .

V areáli Penziónu Pltník sa nachádza multifunkčné športové ihrisko (futbal, tenis, volejbal, basketbal), stolný tenis, požičovňa bicyklov, raftov, lyží, kondičná dráha, detské ihrisko.

Rodiny s deťmi tu nájdu ideálne možnosti na strávenie voľného času. Okrem už spomínaného sveta miniatúr a parku zábav na horskej priehrade v Niedzici kde je množstvo lanových atrakcií, je možné sa objednať a navštíviť aj neďalekú farmu v Jezersku. Tu deti uvidia rôzne domáce aj domestikované zvieratká, ryby a podobne. Môžu sa povoziť na poníkoch, koňoch a aj napr. na malom historickom traktore.

Splav na tradičných drevených pltiach kaňonom rieky Dunajec

Centrálne nástupisko na plte leží priamo v areáli Penziónu Pltník. Následná prechádzka najväčším prírodným kaňonom v strednej Európe Vás určite očarí.

Pozrieť

Splav na raftoch kaňonom rieky Dunajec

Pre športovejšie typy existuje možnosť splaviť Dunajec na raftoch, kajakoch alebo na kanoe s možnosťou návratu na bicykloch. Požičovňa športových potrieb je v areáli Penziónu Pltník.

Pozrieť

Chodník korunami stromov

Najnovšia atrakcia, ktorá nemá na území Slovenskej republiky obdobu. Nachádza sa na hranici medzi TANAP-om a PIENAP-om. Chodník je dlhý 1234 m a v celej dĺžke je bezbariérový.

Pozrieť

Výstup na dominantu Pienin vrch Tri Koruny a Sokolicu

Pohľad z vrcholov Pienin na celé Zamagurie a priamo dole pod nohy, kde je vidieť samotný kaňon a rieku Dunajec, ktorá sa kľukatí medzi strmými bralami- je proste nazabudnuteľný zážitok.

Pozrieť

BONUS PRE CYKLISTOV - NOVINKA

Najnovšia, veľmi vyhľadávaná cyklistická atrakcia v Pieninách ponúka nevšedný adrenalínový zážitok aj pre náročných cyklistov.

Pozrieť Facebook

Múzeum Červený Kláštor – národná kultúrna pamiatka

Múzeum kartuziánskych a kamaldulskych mníchov v Červenom Kláštore. Nachádza sa pri vstupe do kaňonu na sútoku Dunajca a riečky Lipničanky.

Pozrieť

Horská priehrada - Czorsztynske jazero, zámok Dunajec

Túto atrakciu doporučujeme spojiť s návštevou parku miniatúr, kde sú znázornené historické hrady a zámky na slovensko – poľskej hranici.

Pozrieť

Termálne kúpaliská

V neďalekej vzdialenosti od Penziónu Pltník je niekoľko termálnych kúpalísk ( vonkajšie , vnútorne ). Medzi najviac navštevované patria:

Lyžiarske možnosti

 • Ski Bachledka - Jezersko, Malá Franková, Ždiar – 18 km, najväčšie zimné lyžiarske stredisko s troma prístupovými cestami vhodné pre najnáročnejších lyžiarov.
  www.bachledka.sk
 • Polana Sosny - Niedzica - 5 km, ideálne pre deti a rodiny s malými deťmi, výborné ceny a žiadne čakanie v dlhých radoch.
  www.polanasosny.pl/stacja-narciarska/
 • Kluszkowce - 15 km, najviac navštevované lyžiarske stredisko vhodné pre všetky vekové skupiny.
  www.czorsztyn-ski.com.pl
 • Nowy Targ - 23 km

  Známy svojim historickým centrom, ale najmä presnulými trhmi (každý štvrtok a sobota), na ktoré chodia jednotlivci, rodiny, ale aj organizované autobusy nezriedka z niekoľko 100 km vzdialenosti. Prídu si tam na svoje všetky vekové skupiny ľudí bez rozdielu pohlavia a veku. Dostať tam kúpiť prakticky všetky druhy tovarov v neskutočne ponúkanom sortimente a za veľmi dobré ceny. Okrem toho sa tam dá výborne najesť a zažiť pravú trhovnícku atmosféru.

 • Tradičné a historické tatranské mesto Zakopane – 42 km

  Nemôže obísť žiadny návštevník Vysokých Tatier. Bezprostredné okolie, absolútna blízkosť vysokých a mohutných hôr a rozmanitosť všetkých služieb a atrakcií priamo v pešej zóne – Krupovky to sú skutočnosti, ktoré robia mesto Zakopane z jedno z najnavštevovanejších miest. Ročne ho navštívi cca 3 milióny turistov.

 • Ľubovniansky hrad a skanzen - 29 km

  Na vápencovom brale sa nad Starou Ľubovňou vypína kamenný hrad Ľubovňa postavený začiatkom 14. storočia. Prvá písomná zmienka o hrade ako o jednom z kráľovských sídiel je z roku 1311. Najstaršiu časť hradu tvorí hlavná veža a gotický palác. Hrad sa po roku 1412 stal sídlom poľských starostov zálohovaných spišských miest čo prospelo jeho rozvoju. V roku 1553 hrad úplne vyhorel. Počas rekonštrukcie sa postavil nový renesančný palác. V roku 1642 bol postavený barokový palác a roku 1647 kaplnka. Pod hradom Ľubovňa sa nachádza Ľubovniansky skanzen s ukážkami ľudovej architektúry Spiša a Šariša. Najcennejším exponátom je zrubový grékokatolícky kostol sv.Michala archanjela z Matysovej z roku 1883.

 • Kaštieľ Strážky - 33 km

  Jadrom historického osídlenia Strážok bol kaštieľ, kostol sv. Anny a zvonica, ktoré dnes ako celok tvoria národnú kultúrnu pamiatku a patria medzi významné architektonické skvosty Spiša. Na rekonštruovanom objekte situovanom v anglickom parku z 19. storočia možno sledovať stavebný vývoj od neskorogotickej podoby (15. storočie) cez renesančnú prestavbu až po barokovo-klasicistické úpravy (z konca 18. storočia).

 • Kráľovské mesto Kežmarok – 38 km

  Mesto so 17 500 obyvateľmi v nadmorskej výške 626 m. Vyše sedem storočí existencie mesta sa odrazilo aj v jeho architektúre, ktorá obsahuje každý stavebný sloh – románsky, gotický, renesančný a barokový. Kežmarok je jednou z významných mestských pamiatkových rezervácii Slovenska a môže sa pochváliť množstvom historických pamiatok (zámok, kostoly, staré meštiacke domy a pod.) z ktorých najvýznamnejšie sú dve národné kultúrne pamiatky – drevený evanjelický artikulárny kostol z r.1717 a evanjelické lýceum z r.1775. Na tradícii ľudových remesiel je založená významná akcia mesta - Európske ľudové remeslo (EĽRO), ktoré sa už od r.1991 uskutočňuje stále cez druhý júlový víkend.

 • Levoča - 65 km

  Levoča patrí svojimi historickými stavebnými pamiatkami k najvyznanejším mestám na Slovensku. Pred radnicou sa nachádza preslávená klietka hanby z roku 1600. Chrám sv. Jakuba – národná kultúrna pamiatka a druhý najvyšší kostol na Slovensku. Nachádza sa v ňom oltár pochádzajúci z dielne Majstra Pavla z Levoče. Hlavný oltár je najvyšším dreveným neskorogotickým oltárom na svete. Dielo Majstra Pavla z Levoče je národnou kultúrnou pamiatkou. Z meštianskych domov na námestí medzi najzaujímavejšie patrí renesančný tzv. Thurzov dom.

Vhodné pre rodiny s deťmi, menšie skupiny i individuálnych klientov


s výhľadom na Tri Koruny aj Vysoké Tatry